.
ARÜ Kalkındırma Vakfı Büyümeye Devam Ediyor
.
ARÜ Kalkındırma Vakfı Öğrencilerimize İftar Verdi
.
İl Protokolü ARÜ Kalkındırma Vakfının Öğrenciler İçin Düzenlemiş Olduğu İftar Programında Bir Araya Geldi

.
ARÜ Kalkındırma Vakfı Akademisyenlerimizi Ödüllendirmeye Devam Ediyor
.
ARÜ Kalkındırma Vakfı 7. Mütevelli Heyet Toplantısı Gerçekleştirildi
.
Üniversitemiz Vakfı “6. Mütevelli Heyet Toplantısını” İstanbul’da Gerçekleştirdi

.
Ardahan Üniversitesini Kalkındırma Vakfı 10 Yeni Bursiyeriyle Buluştu
.
Vakfımızın 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi
.
ARÜ Kalkındırma Vakfı Akademik Teşvik Ödülleri Sahiplerini Buldu

: 1 | 2 | 3 |
Anasayfa Tüm Haberler / Duyurular

  

  Ardahan Üniversitesini Kalkındırma Vakfı Kuruldu

 25 TEMMUZ 2019

Resmi Gazetenin 16 Temmuz 2019 tarih ve 30833 sayılı nüshasında yayınlanan Ardahan Üniversitesini Kalkındırma Vakfı kuruldu. Vakfın kuruluşu dolayısıyla Üniversite Rektörümüz bir teşekkür mesajı yayınladı. Rektörümüz mesajında,

“ Üniversitemizin bundan sonraki bilimsel çalışmalarında önemli katkılar sağlayacak olan vakfımız; Ardahan üniversitesinin fiziksel ve akademik olarak gelişmesine, bilimsel verimliliğinin artmasına mali kaynaklarının güçlenmesine, eğitim, sağlık, kültür, sanat, spor, bilim, sosyal, ekonomik açılardan gelişmesine, maddi ve manevi olarak   öğrencilerin çeşitli ekonomik, kültürel gereksinimlerini karşılamasına, bilimsel araştırma tesislerine katkı sunmasına, bölgesel kalkınmada Üniversite ile bölge halkı arasında köprü oluşturmasına, toplumda bilimsel, kültürel ve sosyal hizmetlerin geliştirilip yayılması için gerekli görülen her türlü girişim ve tasarrufta bulunması amacıyla kurulmuştur. 

Vakfın kuruluşunda sorumluluk alan, maddi manevi katkılarda bulunan Ardahanlı işadamlarımıza, siyasetçi ve akademisyenlerimize Üniversitemiz adına teşekkür ediyorum.  

Yüreği Ardahan için çarpan tüm Ardahanlı hemşehrilerimizin vakfımıza sahip çıkacağına ve destek olacağına inancımız tamdır. Ardahan Üniversitesini Kalkındırma Vakfı, Üniversitemize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.